SPORTI SHQIPTAR PDF

.

Author:JoJogis Zulkit
Country:Namibia
Language:English (Spanish)
Genre:Health and Food
Published (Last):24 July 2013
Pages:250
PDF File Size:16.87 Mb
ePub File Size:15.7 Mb
ISBN:939-6-68182-237-6
Downloads:31776
Price:Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader:TuramarGazeta Korrieri eshte nje gazete e mirenjohur ne shtypin shqiptar e cila permban artikuj dhe shkrime nga rajoni dhe bota, lajmet me te fundit nga politika si edhe artikuj interesante nga rubrika sportive, artet , kultura etj. Gazeta Koha Jone Kliko ketu Gazeta Koha Jone eshte nje media e perditshme e pavarur e cila ka bere buje te madhe ne shtypin shqiptar.

Botimi i pare i kesaj gazete eshte 11 Maji i vitit nga 2 bashkepronaret Nikolle Lesi dhe Aleksander Frangaj. Ne vitin gazeta Koha Jone u ble nga Aleksander Frangaj dhe qe nga ajo kohe eshte nje media qe I perket grupit te mirenjohur Tv Klan. Informohuni online ne faqen zyrtare www. Ajo eshte nje gazete moderne tek e cila jane mbeshtetur dhe kane marre shembull gazeta te tjera te shtypit shqiptar.

Gjithashtu ne gazeten Express do te informoheni per shume materiale interesante nga sporti , kultura dhe moda. Eshte nder gazetat me te shitura dhe me te pelqyera ne shtypin shqiptar. Ne te do te informoheni me artikuj te gjithefarellojshem nga fusha te ndryshme.

Kryeredaktor i kesaj gazete eshte Aleksander Cipa. E gjeni online ne faqen zyrtare www. Pronari i gazetes 55 eshte zoti Fahri Balliu. Ne te do te gjeni lajme nga politika, kultura, opininone te ndryshme lajme nga bota si dhe lajme kulturore te ndryshme. Ne kete gazete do te gjeni lajmet me te fundit sociale dhe nga diaspora.

Pervec ketyre te rejave ne kete gazete do te informoheni edhe per oferta turistike,mundesi punesimi, apartamente ne shitje etj. Me nje perditesim dy here ne jave gazeta Celesi ju ndihmon te zgjidhni nevojat tuaja shume thjesht nga shtepia juaj. Eshte gazeta me informatat me interesante dhe me te mira per kedo. Gazeta KosovaPress Kliko ketu Gazeta Kosova Press eshte nje e perditshme e pavarur e shtypit kosovar e cila ka nje numer te larte lexuesish. Ne gazeten Kosova Press do te mund te gjeni artikuj te gjithefarellojshem lajmesh, nga ekonomia,sporti , jeta , shendeti etj.

Oda Ekonomike e Kosoves e ka shpallur gazeten Kosova Press nder faqet me te lexuara dhe te pelqyera. Ne gazeten Kosova Press publikohen shpallje, tendera, konkurse dhe kjo gje e ben kete gazete te kete akoma edhe me shume kerkime dhe pelqyeshmeri te larte. Online e gjeni me www. Redaktor i kesaj gazete eshte Robert Rakipllari. Ka me shume se 11 vite qe kjo gazete botohet ne Shqiperi me nje tirazh goxha te gjere.

Ajo eshte gazeta e Partise Demokratike te Shqiperise me lajme politike kryesisht te djathta dhe me informacione interesante. Kryeredaktor i kesaj gazete eshte Bledi Kasmi.

Nuk mungojne sigurisht as artikujt kulturore,sportive dhe teknologjike qe qe e bejne gazeten Sot te pelqyer nga masa te popullsise dhe te kerkuar nga shume lexues.

Gazeta Sport Ekspres Kliko ketu Gazeta Sporti Ekspes eshte nje gazete e perditshme sportive me lajmet me te reja nga sporti shqiptar dhe i huaj. Artikujt qe zene vendin kryesor ne kete gazete jane artikuj nga futbolli e me pas vijne artikuj nga te gjithe llojet e tjera te sporteve si formula 1 , moto GP ,tenis etj. Sporti nga bota eshte gjithashtu nje rubrike e perditshme dhe shume e kerkuar ne gazeten Sporti Ekspres.

Kete gazete mund ta gjeni online ne adresen www. Ajo eshte botuar fillimisht me dhe sot i perket grupit mediatik Shekulli Media Grup.

Administratore e kesaj gazete eshte Brixhilda Kokedhima. Kete media e gjeni online ne faqen zyrtare www. Online mund ta gjeni ne faqen zyrtare www. Duke qene se gjuha angleze eshte bere e mirenjohur ne Shqiperi duke u studjuar qe ne shkolle fillore u mendua qe kjo gazete te informonte me lajmet dhe te rejat javore qe ndodhin ne Shqiperi dhe Ballkan. Gazeta Tirana Times ka rritur tirazhin vitet e fundit dhe kjo tregon nje interesim te te huajve per Shqiperine dhe te rejat qe ndodhin ne Shqiperi.

Eshte nder mediat me te pelqyera dhe me nje tirazh goxha te konsiderueshem kryeredaktor I se ciles eshte Mero Baze. Faqja zyrtare e gazetes tema eshte www.

IS 5372 TAPER WASHER PDF

Albania - Superliga 2019/2020, Soccer Scores

.

2012 DANIEL PINCHBECK PDF

Sporti shqiptar në 100 vjet

.

BHRIGU SAMHITA IN GUJARATI PDF

Sporti shqiptar (gazetë)

.

Related Articles